7. r. – 1. teden

Navodila za 7. r Datoteka

Ponovitev sklopa Ljudski junaki. Datoteka

Načrtovanje trikotnikov
V zvezek reši naslednje naloge. Ne pozabi pri vsaki nalogi izpisati podatke in narisati skico.
Zbirka nalog 2. del:
Str.72/10, 11, 12, 13
Str.73/14, 15
Str. 84 /13 – reši tiste primere ki jih še nisi
Str. 84/12, 14, 15, 16, 17
Str. 97/25*, 26*

NOVO:

UČENJE NA DALJAVO – prosimo, da si vzameš minutko časa in rešiš kratko anketo! – za vse oddelke

Angleščina
7.A, 7.B, 7.D
Učbenik, stran 68, preberi besedilo iz naloge 2A. Nato reši nalogo 2B v zvezek. Tabelo iz naloge 3 smiselno dopolni in jo prepiši v zvezek.
Stran 68, naloga 4. Napiši intervju v zvezek, ki si ga naredil po navodilu iz 4. naloge (intervju lahko izpelješ po telefonu). Reši vaje v delovnem zvezku na strani 46.
7.C
Navodila: Datoteka
Geografija
1. V zvezek od geografije prepiši snov iz diapozitivov.
2. Najprej preglej, če imaš v celoti prepisano snov Severna Evropa – gospodarstvo.  Datoteka
3. Prepiši celoten sklop Vzhodna Evropa Datoteka in Rusija Datoteka. Preberi besedilo v učbeniku str. 95-105.
Zgodovina
ZGO 7.a, 7.b in  7.c  Datoteka 1. V zvezek od zgodovine prepiši snov z diapozitivom.  Datoteka
2. S pomočjo učbenika odgovori na vprašanja.
3. Spremljaj dokumentarne oddaje na Televiziji Slovenija (SLO 1 in SLO 2).
DKE
DKE 7.a Datoteka DKE 7.b  Datoteka DKE 7.c  Datoteka DKE 7.d Datoteka
Naravoslovje
naravoslovje 7 Datoteka
Tehnika in tehnologija

Na spletni strani www.irokus.si so vam na voljo brezplačna gradiva. Registrirajte se kot učenec in si dodajte brezplačno gradivo PRAVA TEHNIKA 7/delovni listi.

Iz strani 13, 15, 17 prerišite skice 3 predmetov. Pobarvajte posamezne poglede na skici (naris, tloris in stranski ris) in narišite predmete v pravokotni projekciji. Rišite na bele liste, ki jih boste kasneje prilepili v šolske zvezke.

Glasbena umetnost
Učenci doma začnete s pisanjem osnutkov za plakate o skladateljih, ki sem vam jih določila pri pouku glasbene umetnosti. Osnutek mora biti izdelan oz. zapisan v zvezek za glasbeno umetnost. Učencem, ki virov oz. literature v knjižnici še niste uspeli poiskati, zaradi izrednih razmer izjemoma dovolim, da osnutke izdelate zgolj s pomočjo internetnih virov.
Materinski dan (z glasbo) samo besedilo: Datoteka
Likovna umetnost