Nemščina 3

IZBIRNI PREDMET

Nemščina 3

Rešuješ vaje na spletu v I-učbeniku za nemščino 9, vaje najdeš na povezavi

https://eucbeniki.sio.si/nem9/index.html. Rešuj vaje na straneh: 139, 140 (tabelo o nemškem šolskem sistemu prepiši v zvezek, naslov Das Schulsystem in Deutschland), 141 in 144. Lahko poskusiš reševati tudi slušne naloge ali ostale naloge po želji.

CERKNICA

Dragi učenci, v prvem tednu učenci preberete besedilo knjige za bralno značko. Pri tem si pomagate s spletnim slovarjem. V eni datoteki je besedilo, v drugi so vprašanja. Delo si smiselno razporedite preko celega tedna. Do petka zvečer na e-naslov manca.gorup@os-cerknica.si posredujete svoje odgovore v elektronski obliki.
Pazite nase in ostanite zdravi.

DIE-JAGD-NACH-DEM-MUSEUMSDIEB-Fragen Datoteka

DIE-JAGD-NACH-DEM-MUSEUMSDIEB Datoteka

2. teden: 23. – 27. 3. 2020

Rešuješ vaje na spletu v I-učbeniku za nemščino 9, vaje najdeš na povezavi

https://eucbeniki.sio.si/nem9/index.html. Rešuj vaje na straneh: 148, 149, 150, 151 (vajo na desni reši v zvezek) in 156 (v slovenščino prevedi 1. in 4. odstavek). Lahko poskusiš reševati tudi slušne naloge ali ostale naloge po želji.

Hallo!
V tem tednu vadimo glasno branje besedila DIE JAGD NACH DEM MUSEUMSDIEB. Pri izgovarjavi besed si lahko pomagate s spletnim slovarjem in sicer s klikom na zvočnik poleg besede. Ne pozabite, da je pri sestavljenih besedah treba pogledati vsak del posebej.
Spremljajte sporočila na posebnem kanalu za našo skupino v EAsistentu, kamor boste prejeli tudi popravljene oddane izdelke. Na omenjenem kanalu sem vam vsak dan na voljo za morebitna vprašanja, nasvete ali pa samo za klepet 😁. Če iz kakršnega koli razloga nimate dostopa do EAsistenta, mi prosim to sporočite na e-naslov manca.gorup@os-cerknica.si.
Bleibt gesund!
učiteljica Manca

3. teden: 30.3. – 3. 4. 2020

GRAHOVO

V 3. tednu prebereš besedilo knjige za bralno značko. Besedilo in vprašanja dobiš v priponki za 2. teden Nemščina 3 Cerknica. V eni datoteki je besedilo, v drugi so vprašanja. Do petka zvečer mi pošlji svoje odgovore v elektronski obliki.

4. teden: 6. 4. – 10. 4. 2020

Hallo, liebe Schüler,

za 4. teden sem vam pripravila naloge za preverjanje znanja iz dogovorjenih vsebin. Preverjanje rešujete prek računalnika v datoteki Word in ga posredujete do petka, 10. 4. 2020 na moj e-naslov. V primeru nejasnosti in vprašanj sem vam na voljo vsak dan prek elektronskega naslova ali prek skupine v eAsistentu.

Datoteka

Viel Glück und Erfolg!